Оспорвано преминаха двубоите за Световната купа KWU Варна за юноши, девойки и кадети, които се

...

Три златни медала грабнаха българите на Световната купа KWU Варна

Оспорвано минаха дуелите за Световната купа KWU Варна за юноши, девойки и кадети, които се организираха в Спортно-оздравителния комплекс в Камчия. Участниците наброяваха близо 400 каратеки от 27 страни, от които 13 български спортисти спечелиха отличия, заяви ТОПСПОРТ.

Първи златен орден за България завоюва Генчо Вътев при 14-15-годишните в кат. до 70 кг. Той сграбчи почетното първо място, а малко след него, в същата възрастова група, само че кат. 70+ кг., Атанас Димов зае третото място. Успехи за България в тази възрастова групата донесоха и представителки от нежния пол. Александра Иванова спечели бронзов орден в кат. 60 кг., а Никол Вътева и Диана Харизанова заеха второ и трето място в кат. 60+ кг.

При 16-17 годишните девойки Александра Бондокова и Катерина Стоева завоюваха бронз и сребро в категорията до 55кг, а Дилара Фейм се причисли към спечелилите с бронз в категорията до 65 кг. С бронзов орден се окичи и Николай Станчев в кат. 75кг.

Моника Стоянова зае трето място за България при 18-21 годишните в кат. до 60 кг. Ростислав Тодоров зае 4-то място в категория в 75 кг. Злато при дамите донесе Христиана Димитрова в кат. 60+ кг. Голям триумф имаше и за Виктор Колев в същата възрастова група, който завоюва златото в кат. 85+ кг. Двата нови международни първенци на България справедливо получиха и специфичните награди - Християна за нокаут и Виктор за най-хубава техника и също за атрактивен нокаут.

Световната купа KWU Варна се организира в границите на интернационалния летен лагер на KWU и БККФ, който тече сега в Камчия. Специални посетители и съдии на шампионата бяха светила в бойните изкуства, измежду които Шихан Акира Масуда, Шихан Франциско Фильо, Шихан Семи Шил и още доста други бойни митове, които също по този начин водят и свои тренировки в границите на лагера.

Днес стартира и друго значимо събитие - Световната купа KWU за мъже и за дами в отворена категория. Тя ще се организира на същото място с начало в 10:00 часа. Записалите се български бойци са 6-ма, като тяхното показване на татамито ще стане ясно в края на деня.

Всички срещи от дуелите и цялостните резултати на Световната купа KWU Варна може да наблюдавате на уеб страницата на .
Източник: novsport.com